KASAİD ve Ç.M.D den  “GÜÇLÜ ANNE, MUTLU ÇOCUK”  KONSERİ

 

1953 Yılında Atatürk’ün manevi kızı Afet İnan tarafından kurulan Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği’nin (KASAİD) Çorlu Şubesi ve Şef Gülden KAYA yönetimindeki  Çorlu Sanat Merkezi Müzik Derneği  üyeleri önceki akşam (19.01.2016) düzenledikleri konserde eğitime destek gönüllüleri ile bir araya geldiler.

 

Çorlu Belediyesi Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde Ç.M.D tarafından verilen konserde, Kasaid Derneği’nin misyonu ve bugüne kadar gerçekleştirdiği faaliyetleri katılımcılar ile paylaşılırken, KASAİD Çorlu Derneği  Başkanı Türkan DUYDU “Derneğimizin ana amacı;  kadının sosyal ve ekonomik hayattaki gelişimini ve güçlü duruşunu sağlamak olduğundan, bu yılki etkinlik sloganımızı  “GÜÇLÜ ANNE, MUTLU ÇOCUK” olarak belirlemiş bulunuyoruz, çünkü biz inanıyoruz ki kadın; bu güçlü duruşunu, yetiştirdikleri çocukları aracılığı ile gelecek nesillere aktaracak ve böylece ülkemizin ihtiyaç duyduğu, kendisi ve toplumu ile barışık, mutlu bir nesil yetişmesini sağlayacaktır, bu amaç doğrultusunda, bu akşamki konserimizi çocuklarının eğitimi için desteğe ihtiyacı olan annelere adıyoruz” dedi.

Ve özellikle bu özel organizasyonda bilgi ve tecrübesi ile lokomotif rolü üstlenip; kendilerine ilham veren ÇORLU SANAT MERKEZİ MÜZİK DERNEĞİ’ne ve  Değerli Şefleri ve Yöneticileri Sn. Gülden KAYA ve Sn. Hasan KAYA’ya minnet ve teşekkürlerini belirtti.

KASAİD  vs Ç.M.D Derneği üyeleri, ihtiyaç duyulan tüm sosyal projelerde, kaynaklarını ve değerli işbirliğini  sunan Çorlu Belediyesi’ne ve  Çorlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne,  bu konsere katılımı ve katkılarıyla birçok annenin ve çocuğun bir an bile olsa gülümsemesini sağlayacak olan değerli toplum gönüllülerine teşekkürlerini sundular. Ayrıca Çorlu’lu İdareci, Sanatsever ve Toplum Gönüllülerini sosyal ve sanatsal açıdan anlamlı olan bu tür organizasyonlarda daima yanlarında görmeyi dilediklerini belirttiler.

Bu anlamlı gece Kasaid Çorlu Derneği Başkanı Türkan DUYDU, Kurucu Başkanı Feray KARAGÖZ ve Çorlu Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Sn.Şafak TURAN’ın Ç.M.D Şef ve Yöneticilerine çiçek ve plaket sunumu ile sona erdi.