KASAİD Çorlu Başkanı Nayime YILMAZ’ın konuşmacı olarak katıldığı Kadın Zirvesi bu projedeki çalışma ortağımız Ün Okulları’nın ev sahipliğinde Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.
KASAİD olarak kadının statüsünün arttırılması ve bu konunun tüm toplumu saran sosyo ekonomik koşullar, politik gelişmeler ve kültürel etkenler ile bir bütün olarak ele alınması gerekliliğini ve kadına olan sorunlu bakış açısını aşmak için kişi ve kurumlara düşen görev ve sorumlulukları dile getirdik.
Zirvede, genç bir kadının farklı kurumsal çalışma ve deneyimlerinden yararlanarak kendi firmasını kurma öyküsünü ve ardından kurucusu Ayşen Zamanpur’dan uluslararası bir marka olan Silk and Cashmere’in yaratılma ve Türkiye’de “iş adamı” kavramının bir kadın tarafından nasıl “iş insanı” kavramına dönüştürüldüğünün sağlanma başarısını dinledik. Ün Okulları Kurumuna ve hepsi alanında başarılı, çalışkan ve yaratıcı değerli bu kadınlara bu anlamlı günde kadının üretken, lider ve güçlü yönünü öne çıkarıp verdikleri ilham için, teşekkür ediyoruz.Tüm Kadınların Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun.